نتایج جستجو برای عبارت :

آیا همه طلسمهای یهودی آیات قرآن رو با نجاسات مینویسن

آیه در مورد امام زمان از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
کدام آیه‌های قرآن درباره امام زمان عج است؟
آيات قرآن درباره امام زمان عج با اخبار خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران کودک ؛ در قرآن جواد آیت ‌ های که نام دوست امان. سوره یا آیه ای که در آن به عنوان و ذات حضور مهدی عج تصریح شده باشد در قرآن نیامده آيات چاه سوره ها و آياتی از قرآن کریم به بروز دوست مدت عج مربوط می شوند؟ سوره یا آیه ای آیه در مورد مهدی آ
از آيات قرآن می فهمیم بعد علیٌ حکیم» و بعد عربی قرآن هر دو با هم متحد هستند ولی به دو زبان اِحکام و تفصیل. بَلْ هُوَ قُرْآنٌ مَجِیدٌ فِی لَوْحٍ مَحْفُوظٍ (بروج20و21) إِنَّا جَعَلْناهُ قُرْآناً عَرَبِیًّا لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ وَ إِنَّهُ فِی أُمِّ الْکِتابِ لَدَیْنا لَعَلِیٌّ حَکِیم (زخرف3و4).
پس حرف ثم در آیه کِتابٌ أُحْکِمَتْ آياتُهُ ثُمَّ فُصِّلَتْ مِنْ لَدُنْ حَکِیمٍ خَبِیر (هود1) اشاره به دو مرتبه دارد نه دو زمان مختلف. از این جهت قرآ
 برخی آيات قرآن، قطعی‌الدلالة هستند و برخی ظنی‌الدلالة ١- قطعی‌الدلالة یعنی آياتی که فقط یک معنا دارند. برخی آيات قرآن، فقط یک معنا دارند؛ لذا می‌گوییم که این آيات، قطعی‌الدلالة هستند. ٢- ظنی‌الدلالة یعنی آياتی که چند معنا دارند. برخی آيات قرآن، چند معنا دارند؛ لذا می‌گوییم که این آيات، ظنی‌الدلالة هستند. منبع: کلیدواژه‌های اصول فقه دانشگاهی
حجت الاسلام والمسلمین جعفری صاحب تفسیر کوثر گفت: 
نگارش تفسیر کوثر ۲۲ سال به طول کشیده است، غالبا سؤال می‌شود که با وجود تفاسیر گوناگون چه ومی داشت که مجددا تفسیری نوشته شود؟ این که کسی بگوید تمام حرف‌ها قبلا در زمینه تفسیر بیان شده درست نیست.
قرآن به اندازه‌ای عظمت و معارف دارد که هر عالم و دانشمندی به آن مراجعه کند به مطلبی می‌رسد که خاص خود اوست و هر کسی سهمی در این سفره الهی دارد.
در آيات و روایات مأمور شدیم که همواره درباره قرآن تحقی
درمحفل قرآن تدبرکن فراوان/ماه مبارک شدبهاری کل قرآن/آيات نورانی آن آرامش دل/باشد کتاب زندگانی برمسلمان/قرآن کتاب رهنمایی وبصیرت/یاریگر دین و ولایت جان جانان/وقت سحر آوای رحمان دلنشین است/تاثیرزیبایی دهد برجان انسان/افطارهم آغاز شادی وشعفهاست/مملوکند جان بشراز دین وایمان/قرآن وحیدرکفو هم در روزگارند/گنج ولایت منتشراز سوی رحمان/باهرنمازو روزه قرآن سرفرازی است/هرمشکلی درپرتوآن گشته آسان/ازبهرمهدی وظهورش مژده دارد/باآن حضورش میشود دنیاگ
'تفسیر موضوعی' یکی از انواع تفسیر قرآن است که به شکلی غیرترتیبی قرآن را تفسیر می‌کند.
در این شیوه تفسیری، آيات مختلفی که درباره یک موضوع در سراسر قرآن‌ مجید در حوادث و مناسبت‌های گوناگون نازل شده است، جمع آوری و جمع بندی و از مجموع آن‌ها نظر قرآن درباره آن موضوع و ابعاد آن روشن می‌شود. در این روش دیدگاه قرآن درباره موضوعی خاص با استفاده از مجموع آيات مرتبط تبیین می شود.
اقسام تفسیر موضوعی

تفسیر کلمه‌ای از کلمات قرآن و بررسی آياتی که آن کل
بسم الله الرحمن الرحیم
قرآن در سوره‌ای که پر از حضور افراد دو وجه و بازیگرانِ تخریبی در شرایط حساس جامعه هستند؛ از ن پیامبر می‌خواهد که به عصر جاهلیت اولی باز نگردند. کارهایی را انجام ندهند. و در مقابل کارهایی را انجام دهند. آن‌چه از آيات خدا و حکمت تلاوت می‌شود در خانه‌هایشان ذکر کنند و بخوانند.
یک راهبرد بزرگ مادران، خواندن آيات قرآن است.
آيا خانه‌های ما نورانی است؟
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
بخدا قسم عجیب تر ازین نمیشود،هزاروچهارصد سال از نزول قرآن میگذرد و ادعای قرآن بر اینکه یک سوره همانند قرآن بیاورید و دشمنان و کافران به قرآن با در اختیار داشتن امکاناتی که بسیار. بیشتر از مسلمانان است هنوز نتوانسته اند سوره ای مانند قرآن بیاورند.
این همه دانشگاه زبان و اساتید ادبیات و شاعران و نویسندگان که مسلمان نیستند ولی عرب هستند،باز هم در مقابل این ادعای قرآن در گل فرورفته آم
قرآن کریم نسخه هدایت بخش انسان ها است هر که به این کتاب الهی عمل کند
نجات می یابد و الا در گمراهی و ضلالت باقی می ماند قرآن کتاب داستان و
تاریخ و جغرافیا و ریاضی و … نیست بلکه کتاب هدایت می باشد که فرمود : هدی
للناس» (۱) کتاب هدایت توده مردم می باشد . اگر در جایی از قرآن داستانی نقل شده است به خاطر هدایت گری مردم بوده است و الا هدف قرآن داستان سرایی نبوده است .
در قرآن نام بیست و شش پیامبر ذکر شده است (۲) به همین مناسبت داستان بعضی
از پیامبران در
همه چیز درباره‌ی احادیث قدسیحدیث قدسی سخنی است که آن را پیامبراکرم(ص) از قول خدا گزارش کرده، اما این احادیت بنابر شاخص‌هایی معین با آيات قرآن تفاوت دارد. در ادامه درباره‌ی تفاوت احادیث قدسی با آيات قرآن، مضمون و درون مایه‌ی این احادیث، تعداد و راویان آن آگاهی یابید.

ادامه مطلب
افتتاح دورۀ تفسیر و فهم قرآن مجید ویژۀ دانشجویان و فرهنگیان
شریعت نیوز| جلسۀ افتتاحیۀ دورۀ تفسیر و فهم قرآن مجید ویژه دانشجویان و فرهنگیان» شامگاه امروز شنبه (18 اسفند 97) در دارالعلوم زاهدان برگزار شد. این دورۀ 10 روزه  به همت دفتر امور دانشجویی دارالعلوم زاهدان برگزار می‌شود.
به گزارش شریعت نیوز   ، به نقل از سنی آنلاین  در افتتاحیۀ این دوره علاوه بر دانشجویان، جمعی از اساتید و طلاب دارالعلوم زاهدان نیز شرکت داشتند.
همچنین در این جلسه سه ت
پاورپوینت مهارتهای زندگی از دیدگاه قرآن
دانلود پاورپوینت با موضوع مهارتهای زندگی از دیدگاه قرآن، در قالب ppt و در 82 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مهارتهای زندگی از دیدگاه قرآن مقدمه معجزه قرآن آرامش وشادکامی طاعت خدا مایه آرامش آيات زندگی برای اشرف مخلوقات مهارتهای زندگی آيات خود آ گاهی .
از آيات قرآن می فهمیم بعد علیٌ حکیم» و بعد عربی قرآن هر دو با هم متحد هستند ولی به دو زبان اِحکام و تفصیل. بَلْ هُوَ قُرْآنٌ مَجِیدٌ فِی لَوْحٍ مَحْفُوظٍ (بروج20و21) إِنَّا جَعَلْناهُ قُرْآناً عَرَبِیًّا لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ وَ إِنَّهُ فِی أُمِّ الْکِتابِ لَدَیْنا لَعَلِیٌّ حَکِیم (زخرف3و4).
پس حرف ثم در آیه کِتابٌ أُحْکِمَتْ آياتُهُ ثُمَّ فُصِّلَتْ مِنْ لَدُنْ حَکِیمٍ خَبِیر (هود1) اشاره به دو مرتبه دارد نه دو زمان مختلف. از این جهت قرآ
رَمَضان یا رَمَضان‌ُ المُبارَک نام نهمین ماه سال قمری که روزه در آن بر مسلمانان واجب است. بنا بر برخی آيات، قرآن در این ماه و در شب قدر نازل شده است. این ماه تنها ماهی است که نام آن به صراحت در قرآن کریم آمده و گرامی داشته شده است.
این ماه، نزد مسلمانان احترام و جایگاه ویژه‌ای دارد. از مهم‌ترین عبادتهای این ماه، تلاوت قرآن، احیای شبهای قدر(شب زنده‌داری)، دعا و استغفار، افطاری دادن و  کمک به نیازمندان است.
حضرت علی(ع) نخستین امام شیعیان در بی
چکیده:
در عصر مدرنیته تکلیف همجنسگرایان مانند گذشته قاطعانه بیان نمی شود و برخی روشنفکران دینی سعی در تفسیر و توجیه آن داشته اند. عبدالکریم سروش در مقابله این واقعه ناتوان نشان داده و آرش نراقی معتقد است همجنس گرایی در معنای جدید و مدرن خود در قرآن نیامده است و آيات مربوط به قوم لوط قابل تأویل هستند! ولی آيا همجنس گرایی در قرآن نیامده است؟
از آيات قوم لوط بر می آید که عمل قوم لوط نوعی اعتقاد بوده است نه صرفا یک عمل ، چرا که آنان از حق
اعجاز کلمه ای در آيات قرآن
کلمه "بحر" به معنی دریا به صورت صیغه مفرد آن در 32
آیه از قرآن آمده است . کلمه "بر" نیز به معنای خشکی به صورت صیغه مفرد آن
در 12 آیه از قرآن آمده است. در یک مورد نیز کلمه "یبسا" که آن هم معنای
خشکی می دهد آمده است که در مجموع در 13 آیه از قرآن کلمه خشکی وارد شده
است. بنابراین در 32 آیه قرآن کلمه دریا و در 13 آیه کلمه خشکی
آمده است. مجمع آياتی که در آنها کلمات دریا و خشکی آمده است (32+ 13) می
شود 45 آیه. حال اگر این اعداد را با نسبت
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم» می فرمایند: تعداد درجات بهشت مطابق تعداد آيات قرآن است پس هنگامی که حامل قرآن داخل بهشت می گردد به او گفته می شود بخوان و بالا برو که برای هر آیه ای درجه ای است بنابراین بالاتر از حافظ قرآن (که به جهت عمل نمودن به قرآن لیاقت ورود به بهشت را پیدا کرده) درجه ای نیست.
+ اصول و روش های حفظ قرآن - محمدعلی سلیمانی
به نام خدا
مصوبات کلی انجمن قرآن در طی نیم سال اول:
1-برگزاری جشن قرآن
2- برگزاری کلاس های قرآن
3-برگزاری مسابقات قرآن و عترت
خلاصه مذاکرات:
در طی نیم سال اول تصویب شد که به نحو احسنت مراسمات و جشن های مذهبی برگزار شوند و دانش آموزان بهره کافی از این مراسمات را ببرند
تفسیر 75 آیه مهدوی در کتاب "سیمای مهدویت در قرآن"
قرآن کریم در زمینه ظهور و قیام حضرت مهدی موعود(ع) مانند بسیاری از زمینه‌های دیگر به صورت کلی و اصولی بحث کرده یعنی از تشکیل حکومت عدل جهانی و پیروزی نهایی صالحان در روی زمین سخن گفته است.این گونه آيات را که بیش از یکصد آیه است را مفسران عالیقدر اسلامی به استناد روایات و اخبار معصومان(ع) مربوط به مهدی موعود(ع) و ظهور و قیام او دانسته‌اند. در کتاب سیمای مهدویت در قرآن، 75 آیه از قرآن کریم مورد بحث و
از آيات قرآن می فهمیم ساحت عربی و ساحت علیٌ حکیم» قرآن هر دو با هم متحد هستند ولی به دو زبان اِحکام و تفصیل. بَلْ هُوَ قُرْآنٌ مَجِیدٌ فِی لَوْحٍ مَحْفُوظٍ (بروج20و21) إِنَّا جَعَلْناهُ قُرْآناً عَرَبِیًّا لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ وَ إِنَّهُ فِی أُمِّ الْکِتابِ لَدَیْنا لَعَلِیٌّ حَکِیم (زخرف3و4).
پس حرف ثم در آیه کِتابٌ أُحْکِمَتْ آياتُهُ ثُمَّ فُصِّلَتْ مِنْ لَدُنْ حَکِیمٍ خَبِیر (هود1) اشاره به دو مرتبه دارد نه دو زمان مختلف. از این جهت ق
این خواندن قرآن و تلاوت قرآن و لحن قرآن و تجوید قرآن و مانند این‌ها همه مقدّمه است؛ حفظ قرآن مقدّمه است، خواندن قرآن در این جلسات مقدّمه است؛ مقدّمه‌ی فهمیدن است و فهمیدن مقدّمه‌ی عمل کردن است. شما جوان‌های عزیز با قرآن با این چشم، با این احساس روبه‌رو بشوید که بایستی معارف قرآن را برای زندگی خودتان -زندگی شخصی‌تان، زندگی اجتماعی‌تان و زندگی حکومتی‌تان- فرا بگیرید و آن‌ها را به منصّه‌ی عمل دربیاورید؛ [به این] مقیّد بشوید. ۱۳۹۷/۲/۶
 
جلسۀ آخر کلاس آنلاین مهارت رسانه بود. تکلیف این بود که ارتباطی بین آيات 20 تا 30 سورۀ فرقان با مباحث تدریس شده و مرتبط با مهارت رسانه بنویسیم. یکی از بچه‌ها فی‌البداهه نکتۀ به‌جایی تایپ و ارسال کرد و استاد چون درگیر شرح آیۀ 30 بودند، در جوابش فرمودند: با قرآن مهجور باشید ان‌شاءالله!
اولش خنده‌دار بود. چند نفری هم به نشستن واژۀ مهجور به جای محشور خندیدند.
استاد بعد از اعتراف به اشتباه املایی و معنایی گفتند، بد هم نیست با قرآن مهجور بودن. جایی ب
در محفل انس با قرآن: قرآن نیاز امروز ماست. کل جامعه بشری نیاز دارند به قرآن. قرآن است که با استکبار با ظلم، با کفر بالله صریحا مخالفت و مقابله میکند. قرآن است که با طغیان و طاغوت با قدرت مقابله میکند. اینها گرفتاری امروز بشر است/ اینهایی که میبینید عربده میکشند در موضع ریاست جمهوری یا پادشاهی فلان کشور علیه ثبات و آرامش کشورها همانهایی هستند که قران بر سر آنها داد کشیده است
یکی از رسالت های مهم امامان معصوم تبلیغ دین، بیان احکام و تفسیر قرآن است. میراث قرآنی باقی مانده و ارزشمند وجود مبارک امام حسن مجتبی7 از نمونه های اعلی و عظیم ذخایر تفسیری معصومان8 است. در این مقاله با نگرش قرآنی و تفسیری امام حسن مجتبی7 آشنا می شویم.
منزلت و پیشوایی قرآن در زندگی
قرآن در آيات فراوانی به بیان منزلت رفیع و شأن والای خویش پرداخته است تا هیچ کس حجتی در رویگردانی از قرآن نداشته باشد و کسی هم که به قرآن روی می آورد، با معرفت و بینش د
بخوان قرآن کتاب آسمانی است/براو همدم شدن هم جاودانی است/تدبرکن به آيات شریفش/قوانین خدابر زندگانی است/الفبای بصیرت بهر انسان/تمام معنی آن آرمانی است/به هرمسجد به هرمحفل دهد نور/بر وصف ولایت صدنشانی است/شفیع شیعیان گردد به م/کتاب حق پیام آن جهانی است/بخوان قرآن دراین ماه مبارک/برای عاملین خود امانی است/شده نازل به قلب پاک احمد/به نشردین اوهم گفتمانی است/درآن آيات زیبای ظهور است/مبلغ از برصاحب زمانی است/
در این پرونده برخی از آيات قرآن کریم که حضرت آیت‌الله ‌ای شرح و تفسیر کرده‌اند به‌صورت آموزشی برای مخاطبان ارائه می‌شود، همچنین نظرات دیگر مفسران در ذیل آن آيات مورد بررسی قرار گرفته است. در سومین مطلب این پرونده با آیه‌ی ۱۵۳ سوره مبارکه بقره آشنا می‌شویم.
ادامه مطلب
در این پرونده برخی از آيات قرآن کریم که حضرت آیت‌الله ‌ای شرح و تفسیر کرده‌اند به‌صورت آموزشی برای مخاطبان ارائه می‌شود، همچنین نظرات دیگر مفسران در ذیل آن آيات مورد بررسی قرار گرفته است. در دومین مطلب این پرونده با آیه‌ی ۲ سوره مبارکه بقره آشنا می‌شویم.
ادامه مطلب
در این پرونده برخی از آيات قرآن کریم که حضرت آیت‌الله ‌ای شرح و تفسیر کرده‌اند به‌صورت آموزشی برای مخاطبان ارائه می‌شود، همچنین نظرات دیگر مفسران در ذیل آن آيات مورد بررسی قرار گرفته است. در چهارمین مطلب این پرونده با آیه‌ی ۵۲ سوره مبارکه فرقان آشنا می‌شویم.
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
قرآن می فرماید پیامبر از روی هوی حرف نمی زند و هر چه که می‌فرماید وحی است و باید در تمام زمینه ها از او اطاعت نمود
عمر پیامبر به هزیان گویی می کند
و میگوید اگر پیامبر در حال عصبانیت حرف زد نباید به سخنانش گوش داد
شما عمر را بر قرآن ترجیح میدهید؟یااعتراف میکنید عمر به قرآن اعتقاد نداشت!؟
اللهم عجل لولیک فرج
آیت‌الله محمد محمدی قایینی، استاد حوزه علمیه آیت‌الله معصومی در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، با بیان اینکه آيات سوره الرحمان نشانه برترین نعمت بودن قرآن کریم است، اظهار کرد: خدای سبحان در سوره مبارکه الرحمن» فهرستی از موجودات جهان آفرینش و مجموعه‏‌ای از نعمت‌های مادی و معنوی خود را بیان می‏‌فرماید.وی ادامه داد: در صدر این سوره و پس از ذکر صفت رحمانیت» خداوند، سخن از تعلیم قرآن به انسان در میان آمده است، الرحمن ٭ علم القران ٭
برخی ازاندیشمندان استدلال می کنند که میان دین و دموکراسی
هیچ رابطه و نسبتی وجود ندارد.درمقابل، عده ای دیگر تلاش می کنند که دین را
سرچشمه  زاینده دموکراسی معرفی کنند.اما
فارغ ازصحت وسقم دیدگاههای فوق به نظر می رسد آيات زیادی در قرآن کریم وجود دارد
که نشان می دهد موید بسیاری ازمبانی و اصول دموکراسی است.با این حال، تردیدی نیست که
نه دین عین دموکراسی است و نه دموکراسی عین دیانت است.با این وجود دراین متن
وحیانی آيات زیادی دارد که دوستداران دموک
مقاله مشترک با سرکار خانم گرمرودی که در مجموعه مقالات بیست و هفتمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی منتشر شده است
خانواده یکی از نهادهای اصیل و یک واحد کوچک اجتماعی است که محل آسایش و آرامش جسم و روان آدمی به شمار می آید و نیازهای اساسی انسان در آن تأمین می‌شود. خانواده جزئی از جامعه است و هر بحرانی که جامعه را فراگیرد، خانواده را نیز تحت تأثیر قرار می دهد، خانواده‌ی مُدرن خانواده‌ای است که تحت تأثیر فرهنگ مُدرنیته قرار گرفته؛ مبانی فکری آ
شیوه صحیح قرآن به سر نهادن کدام است؟
بیشتر مردم در شب‌های قدر قرآن را به شکلی نادرست به سر می‌گیرند.
به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در آن بخش از دعا که قرآن‌ها را برابر چهره می گیرند، قرآن را به شکل استخاره باز کرده و روبروی چهره می‌گیریم. آنجا هم که بنا است قرآن بر سر گذاشته شود، بدون این که صفحه باز شده تغییر کند آن را روی سر قرار دهید. به این شکل که قرآن به شکل باز شده و رو به بالا باشد. یعنی صفحات و نوشته ها رو
زیبایی ساختمان قرآن تغییر ناپذیر استتساوی عددی، هماهنگی رقمی و تناسب در آيات قرآن، موضوعی است که قدرت بشری
از دریافت دقیق آن ناتوان بوده و از توضیح کامل و بیان آن در می‌‌ماند؛
قرآن از جهت اعجاز عددی و لفظی همچون ساختمانی زیباست که نه کسی بتواند با
جابه‌جا کردن و تغییر دادن، آن را زیبا کند و نه بتواند بهتر و یا مانند آن
را بسازد؛ سبک و اسلوب قرآن نه سابقه دارد و نه لاحقه، یعنی نه قبلاً کسی
با این سبک سخن گفته است و نه بعداً کسی با همه دعوت
مجموعه آشنایی با قرآن ، سلسله مباحث تفسیری استاد شهید در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است که عمدتاً در بین سالهای 1350 تا 1355 شمسی انجام شده است . جلد اول این مجموعه مقدمه و پیش درآمدی بر این سلسله مباحث محسوب می شود که در آن به مسائلی همچون زبان قرآن ، مخاطبهای قرآن ، عقل از دیدگاه قرآن و . پرداخته شده است .در مجلدات بعد ، تفسیر آياتی از برخی سوره های قرآن از جمله حمد ، بقره ، انفال ، توبه ، نور ، زخرف ، دخان و ارائه شده است. ویژگی ممتاز ای
در پایان محفل انس با قرآن کریم: یکی از کارهای خیلی مهم این است که جلسات قرآن را زیاد کنیم/ در گذشته، توجه قرآنی یک هزارم الان هم نبود، اما یکی از عادتهای خوبی که وجود داشت همین دوره های خانگی قرآن بود. مساجد را پایگاه قرآن قرار بدهید/ من واقعاً کاری که در ماه رمضانها در مشهد و قم راه افتاده که یک جزء را همه میخوانند، لذت میبرم. این حرکت که از قم هم شروع شد خیلی کار خوبی است. این بایستی در مساجد مختلف در طول سال تکرار بشود.
تفسیر موضوعی بیان نکات و آموزه‌های مرتبط با یک موضوع خاص در آيات قرآن کریم است. مفسر در این شیوه، همه آيات پراکنده قرآن درباره یک موضوع خاص را گردآوری و به بررسی آن می‌پردازد. سید محمدباقر صدر، تفسیر موضوعی را تنها ابزار استخراج نظریه‌های اسلامی از قرآن کریم دانسته و محمدتقی مصباح یزدی نیز تنها این شیوه را برای عرضه نظام‌مند معارف قرآن مناسب می‌داند.تفسیر موضوعی، بیان آموزه‌های مرتبط با یک موضوع خاص، با توجه به آيات مختلف قرآن کریم
زیبایی ساختمان قرآن تغییر ناپذیر استتساوی عددی، هماهنگی رقمی و تناسب در آيات قرآن، موضوعی است که قدرت بشری
از دریافت دقیق آن ناتوان بوده و از توضیح کامل و بیان آن در می‌‌ماند؛
قرآن از جهت اعجاز عددی و لفظی همچون ساختمانی زیباست که نه کسی بتواند با
جابه‌جا کردن و تغییر دادن، آن را زیبا کند و نه بتواند بهتر و یا مانند آن
را بسازد؛ سبک و اسلوب قرآن نه سابقه دارد و نه لاحقه، یعنی نه قبلاً کسی
با این سبک سخن گفته است و نه بعداً کسی با همه دعوت
نمونه سوالات پایان ترم کارشناسی ارشد الهیات علوم قرآن و حدیث1 تاریخ حدیث2 تفسیر قرآن 13 علوم قرآن 14 زبان خارجی5 فقه الحدیث6 مفردات قرآن 17 تفسیر قرآن 28 علوم قرآن 29 روشهای‌تفسیری10 علوم قرآن 311 تفسیر قرآن 312 مفردات قرآن 213 تاریخ قرآن14 نقد و بررسی آراء رجالی15 تاریخ کتابت و قرائات (تاریخ قرآن)16 علوم بلاغی و زیبایی شناختی قرآن 117 تفسیر ترتیبی قرآن 118 تفسیر موضوعی قرآن 119 روش‌‌‌های تفسیری20 مصطلح الحدیث21 ماخذشناسی حدیث22 تاریخ حدیث23 مکاتب و روشهای تف
موسسه خیریه سگال

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

ترجمه متون تخصصی
دانلود آهنگ
مشاورین کرمان نکته ها هست بسی...مَحرم اسرار کجاست؟ اجرای ابنما شیـ وا نیـ mg100 وبلاگ شخصی امیرعلی شاه محمدی دوستدار دانایی فروشگاه امیر فایل دبیرستان نبوت مالخلیفه تدریس خصوصی 09194260919